نگرش زشت همه چیز را به تباهی می کشاند
باطرز فکر نادرست باید مقابله کرد.نگرش غلط همیشه منشا نارضائی- رنجش- پرخاشگری و شقه شقه شدن تیم است.اگر با طرز فکر نادرست مقابله نشود این خصلت شدت پیدا می کند آهنگ آن شتاب می گیرد و تیم را از پا در می آورد.
از آنجا که به سختی می توان با دارندگان نگرش های زشت مقابله کرد انسان در برخورد با این افراد دچار شک و تردید می شود. اگر انسان خیال کند که طرز فکر طرف مقابل به نظر او زشت و نا مطلوب است و احتمال دارد نگرش او از دید دیگران درست و مقبول باشد آن گاه چطور می تواند به خودش اجازه مقابله با صاحب آن نگرش را بدهد؟ اما اگر کار تیمی را دوست دارید و به سرنوشت آن اهمیت می دهید باید خود را از این دودلی خلاص کنید. نگرش های نکوهیده و گندیده سبب تباهی کار تیمی می شوند. اگر یک سیب گندیده را در میان یک سبد سیب سالم بگذارید پس از مدتی همه سیب های سالم فاسد می شوند. یک بز گر گله را گر می کند. نگرشهای فاسد همواره کارآیی و اثر بخشی رهبر/مدیر را از بین می برند.
پرزیدنت تامس جفرسن گفته است:
- هیچ عاملی نمی تواند افرادی را که دارای ذهنیت درست هستند از رسیدن به هدف و مقصود باز دارد و هیچ عاملی نمی تواند به کسانی که ذهنیت نادرست دارند کمک کند.
پس اگر شما هم دلواپس عملکرد تیم خود هستید و اگر خود را متعهد به کمک کردن به اعضای تیم می دانید نباید چشم خود را به روی نگرشهای نادرست و نکوهیده ببندید.
رویارویی با کسی که نگرش غلط دارد آسان نیست. بنابراین پیش از برخورد با این افراد بهتر است این نگرشها را درست بشناسید و با آثار آنها بر افراد آشنا شوید.
با تشکر از آقای مهندس محمد مهدی عشقی برای ارسال مطلب بالا
/ 9 نظر / 21 بازدید

بسياری چون فکر مي کنند با نگرش منفی مهم تر وبا هوش تر به نظر می رسند نگرششان به مسايل منفی است.

ت-ف

سلامت خود را با افکار سالم پی ريزی وحفظ کنيد.

الف-ی

دوست عزیز جناب آقای مهندس اشرف مشاهده نمودید که دوستان با چه بینش بالایی با مسائل مطروحه برخورد می نمایند.

یک ایراجی دوستدار ایراج

خدمت آقای اشرف - جناب آقای مختار مسعود - و یک ایراجی در غربت به همگیتان درود می فرستم و استدعا دارم به منظور جلوگیری از هر گونه سوء استفاده احتمالی دشمنان ایراج که همگی ما از آن آب و خاک می باشیم و پیشرفت و ترقی آن خاک پاک موجب افتخارمان می باشد از شما دوستان عزیز صمیمانه خواستار توقف بحث های مذکور می باشم زیرا ادامه چنین بحث هایی نه تنها ثمری ندارد بلکه شاید متاسفانه باعث کدورت هم گردد و به نظر بنده جناب آقای مختار مسعود می بایست فقط تکذیب نام (یک ایراجی در غربت ) را می نمود ولی به هر حال اتفاق خاصی خدار را شکر تا کنون نیفتاده و من به عنوان یک ایراجی هم از خانواده محترم مسعود و آقای اشرف تقاضای پایان دادن به موضوع فوق را دارم... انشالله خداوند عنایت نموده و مردم متدین شریف و بزرگوار و صمیمیش از حوادث مصون بماند.. و خداوند متعال تمام رفتگان و شهیدان آن ولایت از جمله مرحوم حاج کربلایی عبدلله مسعود که واقعا باعث افتخار و سر بلندی همه ما ها بود قرین رحمت نماید . ( روحش شاد و یادش گرامی ) انشالله

f

اين ايراجي هايي كه كن ديدم گر نمشوند ، وسيب گنديده را شناسايي و به خارج از سبد پيش بز گر مي اندازند .

مگه مهمه؟

آقای اشرف لطفا اعلام کنید که بحث از نظر شما تموم شده تا دوستان هم بی خیال شن. این بحث داره به بیرون کشیده میشه ایام نوروز اگه مشکلی پیش بیاد مقصر شماییداااا. اعلام کنید تا تمومش کنند. فقط کافیه شما بگید تموم شده تا مدعیون الکی هم بی خیال شن ممنون بای بای

مدعی الکی خودتی

آشنا

فکر کنم مهندس اشرفُ کلا وبلاگشونو بی خيال شدن. کجايين مهندس؟؟

محمد کاظم همتی

سلام خوشحالم که از طریق وب شما سفر مجازی به سرزمین زیبایی ایراج داشتم در مورد کارتولیدی شما از انتقاد دلگیر ودل سرد نشوید بلکه یک تولید قوی که با استانداردهای روز مطابقت بکند همیشه حرفی برای گفتن در بازار دارد