ایراج در آستانه یک دگرگونی

این روزها با وجود سرمای خشک و خشن کویری جنب و جوش زیادی در ایراج به چشم میخورد و گرمای امید به آینده و شوق زندگی زمستان متفاوتی را رقم زده است.                                      شرکت تعاونی آزاد اندیشان روستای ایراج که کمتر از یک سال از تاریخ ثبت آن میگذرد با همت و تلاش بی وقفه و بدون چشمداشت اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل محترم جواز تاسیس سه   طرح صنعتی را از اداره کل صنایع استان اصفان کسب و تلاش همه جانبه ای را جهت  به بهره      برداری رساندن این طرحها آغاز نموده است. در این راستا تاکنون سیستمها و تجهیزات لازم        جهت تولید کفپوش سیمانی(موزائیک سازی) خریداری و به محل کارگاهی مربوطه در ایراج          حمل  شده است و آماده راه اندازی طی دو هفته آینده می باشد. همچنین دستگاه و تجهیزات مربوط به تولید یخ خریداری و به محل کارخانه یخ سازی ایراج حمل وآماده نصب و را اندازی          میباشد.و همچنین تجهیزات مربوط به تولید حلالهای شیمیایی(تینر سازی) به زودی به محل      مربوطه در ایراج حمل خواهد شد.                                                                                       

از دیگر سو با حضور رئیس محترم اداره صنایع و معادن شهرستان نائین جناب آقای بلانیان محل مربوط به قطب صنعتی ایراج تعیین گردید و متعاقب آن با حضور معاونت محترم اداره جهاد         کشاورزی مکان مربوط به احداث سه کارخانه مذکور در بالا تعیین گردید که در آینده و پس از       تامین آب و برق و دیگر زیر ساختها سه طرح مذکور به این محل منتقل شده و دیگر طرحهای   شرکت آزاد اندیشان و طرحهای صنعتی درخواستی از جانب دیگر شرکتها یا افراد در این محل اجرا خواهد شد. لازم به ذکر است که قطب صنعتی ایراج پس از قطب صنعتی نیستانک دومین قطب صنعتی روستایی تعریف شده در شهرستان نائین میباشد.                                          

به دنبال موفقیتهای اخیر شرکت تقاضای عضویت در شرکت در روستای ایراج وحتی روستاهای همجوار به طرز چشمگیر و غیر قابل انتظاری افزایش یافته است و انتظار میرود اعضای شرکت از حدود چهارصد عضو به زودی به  پانصد عضو افزایش یابد.                                                      

اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی آزاداندیشان مصمم است علیرغم تمام مشکلات؛ناملایمات بی مهری ها وکنایه ها  با حمایت اعضا و با صلابت کار خود را ادامه داده و شرکت تعاونی آزاد اندیشان ایراج را به الگویی کاربردی در منطقه تبدیل نماید.                                                

با توجه به اینکه پیشرفت در عرصه تولید و صنعت میتواند عاملی در جهت پیشرفت در زمینه های اقتصادی؛اجتماعی و فرهنگی باشد و با توجه به موارد فوق آیا ایراج در آستانه یک تحول اساسی نیست؟ عقب نمانید!! 

/ 4 نظر / 27 بازدید
کمیته‌ی پی‌جوی آزادی دانشجویان دربند

فراخوان خانواده‌های دانشجویان دستگیر شده مراسم 16 آذر سال 86 درموج دستگیری های بی‌سابقه‌ی دانشجویی در آستانه‌ی روز 16 آذر(روز دانشجو) بیش از 30 تن از دانشجویان آزادی‌خواه و برابری‌طلب دانشگاه‌های سراسرکشور بازداشت شده‌اند. شگفت این که 16 آذر که نماد مبارزه با رژیم وابسته‌ی شاهنشاهی و سلطه‌ی بیگانه بوده است از سوی جمهوری اسلامی نیز تحمّل نمی‌شود. آن چه امسال در روز دانشجو روی داد، تکرار همان صحنه‌هایی است که رژیم گذشته هر ساله در برخورد با جنبش دانشجویی ایجاد می‌کرد. گرامی‌داشت روز دانشجو سنت پنجاه و چند ساله‌ی جنبش دانشجویی ایران است و دانشجویانی که امسال به اتّهام برگزاری مراسمی ، با محوریت مخالفت با جنگ و تحریم، بازداشت شده‌اند در زمره‌ی شریف‌ترین فرزندان این آب و خاک‌اند. ما خواهان آزادی سریع و بی قید و شرط فرزندان اسیر خود هستیم. کمیته‌ی پی جوی آزادی دانشجویان دربند

از زحمات شما برادران خدوم در راه سربلندی وطن از راه دور صميمانه تقدير وتشکر می نمايم(م.م.ع)

رعد و برق آذرخش يا رعدوبرق يك تخليه ي الكتريكي شديد و بسيار سريع در هواست و همين تخليه الكتريكي است كه نور و صدا توليد ميكند.پيش از ايجاد رعدوبرق ابرها طي فرايندهايي بشدت باردار ميشوند كه اين بار معمولا مثبت است, روي سطح زمين بار منفي القا ميكند و به اين ترتيب مجموعه ي ابر هوا و زمين به يك خازن بسيار بزرگ تبديل ميشود كه لحظه به لحظه بارشان بيشتر ميشود و بنابراين اختلاف پتانسيل دو قطب ان در حال افزايش است. بالاخره مقدار اين بار الكتريكي انقدر زياد ميشود كه اختلاف پتانسيل بين ابر و زمين به 10 تا 100 ميليون ولت ميرسد