مراسم سپاس گزاری از پیش کسوتان فرهنگ و ادب ایراج با شکوه فراوان برگزار گردید.

مراسم با شکوه سپاسگزاری از بزرگان و پیشکسوتان فرهنگ وادب ایراج در تاریخ 4/1/91 با حضور جناب آقای دکتر حسنی نماینده محترم شهرستانهای نایین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی ، جناب آقای فیروزی معاون محترم فرمانداری خوروبیابانک ،جناب آقای امراللهی مدیریت محترم اداره آموزش و پرورش شهرستان خورو بیابانک ،جناب آقای دکتر کریمی ، تعدادی از فرهنگیان شهرستان خوروبیابانک بویژه فرهنگیان روستای ایراج،خانواده های محترم اساتید مورد تقدیر و مردم شریف و قدر شناس روستای ایراج در مسجد امام حسین (ع) روستای ایراج بر گزار گردید.

در این نشست فرهنگی از شش تن از اساتید فرهنگی روستای ایراج به نمایندگی از تمامی فرهنگیانی که سالهای متمادی در راه آموزش و پرورش دانش آموزان روستای ایراج زحمت کشیده و خون دلها خورده اند تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

 آقایان : استاد مسعود خدایی موسس مدرسه ابتدایی ایراج (هفتومان و بازیاب) -استاد مهرنوش جمشیدی از اولین آموزگاران مدرسه ابتدایی ایراج- استاد حجت اله زاهد - استاد عبدالعظیم اکبری - استاد عباسعلی طاهری و سرکار خانم : استاد خاور ثابتی

برنامه ها با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید توسط آقای اسماعیل دانا شروع شده و پس از پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی و ادای احترام حضار ،استاد مسعود خدایی ، آقای فیروزی معاونت محترم فرماندار،استاد مهرنوش جمشیدی ،آقای امراللهی مدیریت محترم  اموزش و پرورش شهرستان ،آقای راجی امامت جماعت مسجد امام حسین (ع) روستای ایراج،استاد حجت اله زاهد ،آقای دکتر حسنی نماینده محترم شهرستان،سرکار خانم استادخاور ثابتی ،استاد عبدالعظیم اکبری فر  و آقای دکتر کریمی به ایراد سخنرانی پرداختند و همگی مورد استقبال و تشویق حضار قرار گرفتند. در بین برنامه ها ،فرهنگی شاعر آقای محمد حسین اشرف شعری در رابطه با مقام معلم و سپس اشعاری را که در رابطه با هریک از اساتید مذکور سروده بودند قرائت نموده و مورد تشویق حضار قرار گرفتند.همچنین آقای مهندس زاهد ( از شاگردان زنده یاد عامری) به احترام و یادبود زنده یاد عامری دبیر زبان انگلیسی چند دقیقه ای را به زبان انگلیسی سخنرانی نموده و سپس در ارتباط با خصوصیات اخلاقی و روش ممتاز تدریس ایشان مطالبی را بیان فرمودند. استاد عباسعلی طاهری به دلیل کسالت و سرماخوردگی نتوانستند سخنرانی نمایند و از اینجانب که مجری برنامه بودم خواستند که مراتب تشکر ایشان را از برگزار کنندگان و حضار اعلام نمایم. 

در پایان مراسم به هریک از اساتید مذکور ،تندیس تقدیر و سپاس و یک تابلو فرش به رسم یادبود مراسم تقدیم شد که آقایان فیروزی و امراللهی به نمایندگی از مسئولان شهرستان و آقایان حاج مهدی نجفی (رئیس شورای اسلامی روستای ایراج)،آقای فرهنگ مسعود (برادر شهید هوشنگ مسعود)،آقای حسن یگانه (برادر شهید علی یگانه ) و آقای حاج رسول دانا (برادر شهید محمد حسین دانا) به نمایندگی از مردم روستای ایراج تندیسها و هدایا را تقدیم اساتید فرهنگ وادب نمودند. همچنین تندیس یادبود و ارج نهادن به عمری تلاش و خدمات زنده یاد محمد برومند عامری به پسر ارشد آن مرحوم آقای عبدالجبار عامری اهدا گردید.

همچنین در بین برنامه ها از عزیزانی که به هرنحو خدمتگزار حوزه تعلیم و تربیت در روستای ایراج و منطقه بوده اند سپاسگزاری گردید واز مقام ادبی شاعر بزرگ مرحوم یغمای جندقی و استاد مرحوم حبیب یغمایی (با قرائت اشعاری ازایشان )  یاد و پیشنهاد همایشی ملی برای بزرگداشت این عزیزان ارائه گردید.

دو ردیف میز و نیمکت  نیز به عنوان نمادی از مدرسه در گوشه ای از مسجد قرار داشت که چند دانش آموز نوجوان دختر و پسر روی نیمکتها نشسته بودند.

اینجانب به عنوان برگزار کننده و مجری این همایش  از تمامی مسئولین ،اساتید گرامی ، فرهنگیان گرانقدر و  اهالی عزیز روستای ایراج که با حضور خود باعث پربارتر شدن و شکوه مراسم شدند تشکر و سپاسگزاری می نمایم .همچنین مطابق فرمایش اساتید مورد تقدیر از طرف این عزیزان نیز از همه شرکت کنندگان در این همایش تقدیر و تشکر می نمایم.

از فرهنگی عزیز آقای مهدی نجفی که نزدیک به پانزده سال در حوزه آموزش و پرورش روستای ایراج خدمت نمودند تشکر و قدردانی می نمایم.

از همسر گرامیم خانم بتول کاشف که در تمام مراحل طراحی ، برنامه ریزی و برگزاری مراسم یار و مددکار اینجانب بودند تشکر ویژه می نمایم.

از آقای اباذر نجفی که در تمام مراحل به اینجانب کمک نمودند کمال سپاسگزاری را می نمایم.

از آقایان جواد نجفی ،محمد حسین اشرف و محمود کاشف که در برگزاری مراسم به اینجانب کمک نمودند سپاسگزاری می نمایم.از آقای علیرضا ثابتی (مدیر مدرسه راهنمایی ایراج)همچنین  آقایان حاج جعفراکبر،حاج حبیب نجفی و سید هاشم موسوی نیز سپاسگزاری می نمایم.از آقای محسن فیروزی (خبرنگار ) که این مراسم را پوشش خبری دادند تشکر می نمایم.

از جناب آقای امراللهی -مدیریت محترم آموزش و پرورش شهرستان خوروبیابانک - که  با راهنمایی و شرکت خود در این همایش و همچنین با تشویق و  تقدیر از اینجانب برگزاری این گونه مراسم را تایید نمودند کمال سپاسگزاری را دارم.

از جناب آقای فیروزی فرماندار محترم و دیگر مسئولین و عزیزانی که از برگزاری این مراسم و توجه به پیش کسوتان فرهنگی حمایت نموده و اینجانب را مورد لطف قرار دادند کمال تشکر و امتنان را دارم.

                                                                     حسن اشرف

 

 

/ 2 نظر / 67 بازدید
اميد

با سلام وبلاگ خوبي داشتي و مطالبش خوب و جذابه موفق باشي به وبلاگ من هم اگر خواستي سر بزن مطالب حقوقي خوبي داره

مجتبی دایی

خدا رحمت کند مرحوم برومند عامری همکار تلاشگر را. زحمات کلیه عزیزان قابل قدردانی است بخصوص غزیزانی چون جناب زاهد ، طاهری وسرکار خانم عامری